Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna filia w Chojnie zaprasza PEDAGOGÓW SZKOLNYCH na kolejne spotkanie z cyklu „Zrozumieć ucznia … i pomóc mu” poświęconego pogłębianiu zrozumienia specjalnych potrzeb edukacyjnych poszczególnych grup uczniów w kontekście urzeczywistniania procesu wyrównywania ich szans edukacyjnych.

Drugie spotkanie dotyczy ucznia ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Odbędzie się ono 27.04.2023 r. o godz. 10:00 w poradni w Chojnie przy ul. Dworcowej 1. Czas trwania – ok. 2 godz. + czas na indywidualne konsultacje.

W programie: dysleksja rozwojowa – charakterystyka przyczyn i objawów zaburzeń, cechy ucznia ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się – jego funkcjonowanie poznawcze, emocjonalno-społeczne, modelowy system wsparcia ucznia w szkole – rozpoznanie, diagnoza, tworzenie prawidłowych warunków edukacyjnych, specjalistyczne wsparcie szkolne – rola pedagoga w tym procesie, wymiana doświadczeń, dobre praktyki w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, trudności w pracy pedagogicznej, rozwijanie współpracy między specjalistami, budowanie relacji i wzajemnego wsparcia.

Zajęcia poprowadzi Aneta Kowal – pedagog, certyfikowany trener.

Obraz Mediamodifier z Pixabay

Kategoria:

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.

Wybierz kategorię
Archiwum
Skip to content