Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna filia w Chojnie zaprasza PEDAGOGÓW SZKOLNYCH na kolejne spotkanie z cyklu „Zrozumieć ucznia … i pomóc mu” poświęconego pogłębianiu zrozumienia specjalnych potrzeb edukacyjnych poszczególnych grup uczniów w kontekście urzeczywistniania procesu wyrównywania ich szans edukacyjnych.

Nasze trzecie spotkanie dotyczy ucznia z ADHD. Odbędzie się ono 22.05.2023 r. o godz. 10:00 w poradni w Chojnie przy ul. Dworcowej 1. Czas trwania – ok. 2 godz. + czas na konsultacje zespołowe i indywidualne.

W programie: charakterystyka objawów ADHD, objawy ADHD a zachowania niewłaściwe, techniki pracy z zaburzeniami uwagi, nadruchliwością i impulsywnością, modelowy system wsparcia ucznia z ADHD w szkole – rozpoznanie, diagnoza, tworzenie prawidłowych warunków edukacyjnych, specjalistyczne wsparcie szkolne – rola pedagoga w tym procesie, wymiana doświadczeń, dobre praktyki w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom z ADHD, współpraca między specjalistami, budowanie relacji i wzajemnego wsparcia.

Zajęcia poprowadzi Aneta Kowal – pedagog, certyfikowany trener.

Zdjęcie dodane przez Tara Winstead

Kategoria:

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.

Wybierz kategorię
Archiwum
Skip to content